Trsť rákosovitá - Arundo donax

Nabízíme námi vypěstované silné rostliny o výšce kolem 30 - 70 cm!

 

 

Více detailů


129 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Trsť rákosovitá - Arundo donax

 

Jedná se o dominantu, která i v našich podmínkách dokáže za léto vyrůst i 6 metrů. Jak již název vypovídá, je to rákosovitá rostlina subtropického původu, u nás je však i plně mrazuvzdorná. V chladnější oblastech ale doporučujeme kořeny rostliny přes zimu chránit vrstvou mulče, chvojím, nebo pokud je k dospozici, tak vrstvou sněhu. Obzvláště nebezpečné jsou dlouhotrvající holomrazy.

 

Rostlina roste velice rychle, zvláště ty od nás, protože nabízíme rostliny dělené z naší letité matečnice, tedy již se základní dospělou hlízou. V prvním roce po výsadbě, může rostlina stihnout vyrůst 3 až 4 metry. Další roky pak 5 až 6 metrů a to každý rok. 

Obzvláště dobře se jí daří v kvalitních humózních půdách, bez kamenů či jílu, kde si udělá bohatou kořenovou soustavu. Má ráda hodně vody, ale naopak neprosperuje v půdách, kde se voda zdržuje na povrchu a typ půdy nedovoluje rychlé vsakování.

Miluje slunečné pozice, a narozdíl od jiných subtropů jí naprosto nevadí větrná pozice! Naše nejkvalitnější matečnice roste na větrné pozici poblíž pole, v kvalitní hnědozemi s každodenní zálivkou. Druhý rok po výsadbě dosáhla většina stébel výšku 6 metrů. 

Stébla se mohou řezat před zimou, nebo po zimě. Doporučujeme spíše po zimě, protože v případě mírné zimy, část stébel přežívá a na jaře obrůstá. Pokud stéblo zmrzne, tak koncem dubna začínají růst stébla nová ze země z hlíz. 

Stébla se dají použít jako náhražka bambusových tyčí, ale z našich zkušeností se k tomu hodí nejlépe dvouletá stébla, která jsou již vyzrálá a velice tvrdá.