Physalis ixocarpa Zelená - Tomatillo Verde 30 semen

Mexická zelená mochyně se pěstuje velmi snadno od května do října jako zelenina na záhonech, plodí až 5 cm velké žlutozelené plody, které se používají například na přípravu pravé salsy Verde. Jí se ale i syrové, použití je podobné jako u rajčat.

 

Balení obsahuje cca 30 semen 

Více detailů


19 Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Physalis ixocarpa - mochyně mexická zelená

 

Tomatillo je jedna z nejoblíbenějších zelenin v Mexiku, kde se z něj dělají nejrůznější pokrmy, především mexická Salsa Verde. Výhodou tohoto druhu mochyně je především to, že se mohou zpracovávat i ne zcela zralé plody (což například u mochyně peruánské, zahradní nebo židovské nelze, jelikož tyto jsou nezralé jedovaté). Další velkou výhodou je velikost plodů, ty mohou dorůst až velikosti menšího rajčete! Zralé plody se zbarvují do žluta a vyplňují celý kalich. Kalich má za zralosti žlutavou nebo světle hnědou barvu. Pokud jsou plody zralé, jsou nasládlé, šťavnaté a křupavé. Nezralé mají spíše zeleninovou chuť a používají se především na tepelné úpravy. Rostlina je velmi plodná, z jedné můžete získat i kolem stovky plodů! Doporučuji z plodů udělat džem, do kterého můžete přidat jakékoli jiné ovoce, nebo jej nechat pouze z mochyní. Je ale potřeba přidat více pektinu, neboť plody jsou vodnaté a samy pektin neobsahují.

Pěstování a jistota sklizně je větší, než u paprik a i u rajčat, protože rostliny nepodléhají chorobám a škůdcům, ačkoli se vyjímečné můžeme setkat s plísní bramborovou jako na rajčatech, to ale pouze na jednotlivých plodech a celou roslinu to dle mých zkušeností nezahubí. Pokud zajistíme rostlině výživnou půdu a dostatek vláhy, můžeme se těšit na jistou obrovskou úrodu.