Pelargonium odoratissimum - "peprmintový muškát"

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 15 cm. Tato pelargonie má zajímavé aroma, jakoby jemně pepřovo mátové. Peprmint je jí asi nejpodobnější. Za vším stojí aromatický geraniol, obsažený v rostlině. 

Více detailů


49 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

7 zboží na skladě

Pelargonium odoratissimum - pelargonie nejvonější


Muškát s úžasnou a silnou peprmintovou vůní. Tento druh je nižší, dorůstá jen pár desítek centimetrů, ale za to bývá velmi hustý a velmi olistěný, takže také za jednu sezonu vytvoří poměrně velké množství hmoty, vhodné například na sušení na čaj. Výborné jsou i čerstvé listy v létě do chlazených nápojů, např. do mojita. 

Rostlina působí také dekorativně, listy jsou kulaté, jemně vykrojené a zbarvená jakoby do stříbrna. Květy jsou menší bílé. Tento druh pelargonie se pěstuje prakticky totožně s ostatními okrasnými druhy; od jara do podzimu venku na přímém slunci, napodzim rostlinu zkrátíme, ořežeme a zimujeme ve sklepě, nebo v chladné místnosti. V době vegetace je rostlina žíznivá a "hladová", co se týče hnojení. Protože ji pěstujeme zejména pro listy, hnojíme hnojivy s obsahem dusíku a draslíku spíše, než fosforem. Velmi vhodná jsou i hnojiva organická, přírodní.