Pelargonium graveolens - pelargonie vonná, "citronový muškát"

Nabízíme námi vypěstované rostliny o výšce kolem 20 cm. Tato pelargonie má silné citrusové nebo meduňkové aroma. Za vším stojí aromatický geraniol, obsažený v rostlině.

Více detailů


49 Kč vč. DPH

Dostupnost: Skladem

8 zboží na skladě

Pelargonium graveolens - pelargonie vonná


Muškát s úžasnou a silnou citrusovou vůní. Velmi rychle rostoucí bylina, která i při pěstování v květináči a správném hnojení vytvoří za jednu vegetační sezonu metr širokou rostlinu a velké množství hmoty, vhodné například na sušení na čaj. Výborné jsou i čerstvé listy v létě do chlazených nápojů, např. do mojita. 

Rostlina působí také dekorativně, listy jsou dekorativně vykrajované, světle zelené. Květy jsou menší ale krásně fialové. Tento druh pelargonie se pěstuje prakticky totožně s ostatními okrasnými druhy; od jara do podzimu venku na přímém slunci, napodzim rostlinu zkrátíme, ořežeme a zimujeme ve sklepě, nebo v chladné místnosti. V době vegetace je rostlina žíznivá a "hladová", co se týče hnojení. Protože ji pěstujeme zejména pro listy, hnojíme hnojivy s obsahem dusíku a draslíku spíše, než fosforem. Velmi vhodná jsou i hnojiva organická, přírodní.