Vzhledem k narůstající poptávce po této rostlině, jsme se rozhodli zveřejnit výňatek z konverzace s jedním ze zájemců. Tyto debaty se bohužel často opakují a nás velmi mrzí, že si veřejnost přebírá informace jinak, než ve skutečnosti jsou. Hlavně pak nás staví do situace, ve které být nechceme.

 

Zákazník:

Dobrý den, na googlu jsem našel odkaz na prodej rostlin Annona Muricata, o které má zájem moje mamka.

V tuto chvíli, již ve Vaší aktuální nabídce nejsou a nenašel jsem ani semena této rostliny. Je možno u Vás toto objednat, nebo mi poskytnete kontakt, kde bych tak mohl učinit ?!   Nebo je s touto rostlinou nějaký problém? 
Volal jsem Vám, ale bez úspěchu.
Děkuji za odpověď ................
..........

Naše odpověď:

Dobrý den,

v současné době připravujeme rostliny na prodej, během týdne by měli být prodejné. Minulé roky jsme zájemce kontaktovali předem, nyní ale pro nápor jen vyzveme k objednání z e-shopu. Stačí sledovat hlavní stranu na našich stránkách, kam píšeme veškeré novinky. 
Pouze v případě, že Vám nepůjde objednávka uskutečnit přes e-shop, napište mi emailem závazně objednávku.
Děkujeme a hezký den,
R. Málek

 

Zákazník:

Děkuji za odpověď, tímto si závazně objednávám 6ks těchto rostlinek a jen co budou k odběru tak mi je prosím pošlete na níže uvedenou adresu na dobírku.
Děkuji moc.

 

Naše odpověď:

Dobrý den,

rostliny ještě nejsou v nabídce, předpokládáme že někdy v tomto týdnu se k tomu dostaneme.
Ještě upozorňuji, že do prodeje půjdou 15-20 cm semenáče. Vzhledem ke zneužití je povolen max počet rostlin na objednávku 3 ks.
Omlouváme se, že Vám nevyhovíme s objednávkou hned, ale opravdu máme velký nápor.
S pozdravem,
R. Málek

 

Zákazník:

Děkuji, tak se snažte, já to potřebuji jako pomoc při léčbě  pro nemocnou matku a na to se spotřebuje asi něco zelených listu, tak nechápu v čem spočívá zneužití? Čím větší rostlina tím pro mne lepší a dělit to do dvou objednávek na mne a na moji mámu mi přijde divný, nejsme přeci v Kauflandu, že   :o)

S pozdravem

 

Naše odpověď:

Dobrý den,

to je právě ono, my rostliny NENABÍZÍME jako léčivo a striktně od toho dáváme ruce pryč. Neberte to od mne, jako že se k Vám otáčím zády, ale bohužel tuto rostlinu zmedializovalo pár stránek jako naprostý zázrak, a pak to tak dopadá. První rok, kdy jsme rostliny prodávali, si je komplet všechny koupil jeden pán a později nám napsal, že s tím bude léčit nemocné lidi. 
Do jaké situace to pak staví nás? Že prodáváme lék? Že na tom vyděláváme? 
Rozumíte co tím myslím..
Teď jste mi třeba napsal, že s tím chcete léčit nemocnou maminku, takže chcete od nás "lék" a nás tím stavíte do pozice, na které být v žádném případě nechceme. Vydělávat na nemocných lidech je příšerný hnus.
Muricata se v pěstitelství používá jako podnož pro rod rostlin Annona, díky svým výborným podnožovým schopnostem. Jako plus má lahodné ovoce a v tradiční medicíně se používá jako "lék". Nicméně žádná odborná studie (a že jich bylo) neprokázaly, že jsou rostliny vyložené léčivé. Obsahuji stejný počet léčivých látek, jako které koliv jiné léčivé rostliny. Bohužel před lety vznikl jeden článek o zázračnosti této rostliny, překopírovali si to další weby, které si přidaly vlastní čísla a spustila se mediální lavina, postavená prakticky na výmyslu.
Listy z rostlin se naopak prokázali toxické a při větším dávkování mohou zrychlit nástup mozkových nemocí, typu Alzheimer..
Nicméně v rozumném dávkování je čaj z listů bezpečný, dokonce i dobrý. Po konzultaci s odborníky se čaj doporučuje pít pouze jako prevence, ne jako lék.
Omlouváme se, jestli jste si špatně vyložil smysl prodeje tohoto druhu rostliny. Přesně pro tyto případy jsme zavedli maximální množství rostlin na objednávku, protože v 99% případů, když si někdo chce objednat více rostlin, dotyčný napíše, že rostliny bezhlavě chce jako lék (a nevidí věci kolem). 
Zhodnoťte tak prosím znovu svoji objednávku. Doufám, že si mojí odpověď přeberete správně, Vaší maminky je nám moc líto a držíme palce, aby bylo lépe.
Jinak platí vše, co je v naší konverzaci níže.
R. Málek


 


 


DomůDomů